Jan Fikar

Marketing, provoz
Specializace:
Jazyková výbava:
Angličtina
Jan Fikar

Honza je partnerem Markéty Fikarové pro život a platí to i pro společné podnikání. Po letech diskusí nad tématem jak posunout zdravotnictví blíž k pacientovi byl on největší oporou pro založení společnosti Medfima její zakladatelce a své životní partnerce.

Jeho vhled do fungování a nastavení medicínské společnosti jako nezdravotníka je důležitým elementem pro stabilitu společnosti a zároveň reprezentuje úhel pohledu pacienta a jeho očekávání.

Zkušenost 25 let kariery ve velkých zahraničních společnostech přináší do Medfimy přehledné nastavení vnitřních procesů. Nasbírané zkušenosti ze začátku kariéry, kde Honza roky pracoval individuálně anebo v týmu na projektech u zákazníků v zahraničí, včetně mnoha zemí Asie a Latinské Ameriky, mu pomáhají poradit si se spoustou provozně technických záležitosti zcela sám. Jsou to témata od správy a údržby ordinací, přes design interiérů nebo optimalizace nákupu.

Důležitou roli hraje i jeho zkušenost manažera z prostředí obchodních a projektových týmů, které využívá například jako konzultant pro výběr těch nejlepších talentů do týmu, nebo při hodnocení příležitostí a rizik spojených s růstem společnosti.

Vzdělání

Praxe

  • Marketingový a provozní manažer
  • Sales and marketing manager
  • Business development manager
  • Project management
  • odvětví: obecný průmysl, textilní strojírenství, automotive, vývoj software a hardware, zdravotnictví